•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 185
   کد: 195526
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
   شهردار مشهد در بازدید از شرکت ترافیک هوشمند الیت تاکید کرد؛

   ایستگاه های دوچرخه اشتراکی و اسکوتر ظرف دو ماه آینده راه اندازی شود

   شهردار مشهد با اشاره به آلودگی هوای مشهد و مشکلات ترافیکی این کلانشهر گفت: بر تمرکز شرکت ترافیک هوشمند الیت بر توسعه و ترویج فرهنگ استفاده از حمل ونقل های پاک از جمله دوچرخه، موتور برقی و اسکوتر تاکید داریم.
   بازدید شهردار

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در بازدید از شرکت ترافیک هوشمند الیت که با حضور معاون عمران، حمل ونقل وترافیک انجام شد، افزود: با توجه به مشکلات ترافیکی و آلودگی هوای شهر باید بر استفاده مردم از دوچرخه اشتراکی، اسکوتر و موتوربرقی تمرکز کرده و تسهیلاتی را برای این زمینه در نظر گرفت.
   وی اضافه کرد: یکی از گلوگاه های این موضوع تامین دوچرخه معمولی وبرقی، اسکوتر و موتوربرقی به تعداد بالا است که باید این مشکل حل شود.
   وی تصریح کرد: اگر می خواهیم فرهنگ استفاده از حمل ونقل پاک در جامعه جا بیفتد باید بخشی از این طرح به سرعت و ظرف یکی دو ماه آینده اجرایی شود.
   کلائی با بیان این که باید برای ترویج فرهنگ استفاده از حمل ونقل پاک در میان شهروندان به دنبال ارائه مشوق های لازم باشیم افزود: بدین منظور باید راهکارها برای در اختیار گذاشتن تسهیلات بانکی یا واگذاری دوچرخه و موتوربرقی به صورت لیزینگ با همکاری سرمایه گذاران بخش خصوصی باشیم.
   شهردار مشهد ادامه داد: با توجه به تامین 2000 دستگاه دوچرخه و 200 عدد اسکوتر طی یکی دوماه آینده و در فاز اول زمینه استفاده شهروندان از این دوچرخه ها و اسکوترها از طریق اپ "شهر من" باید فراهم شود.
   وی گفت: در خصوص موتور برقی نیز استفاده اشتراکی معنا ندارد و باید به سمت جایگزین کردن موتوربرقی با موتورهای فرسوده بنزینی و استفاده از این موتورها در کسب و کارهایی مانند پیک های موتوری با درنظر گرفتن تسهیلات حرکت کنیم.
   وی به هوشمند سازی پارکینگ ها اشاره کرد و گفت: بر استفاده از تجهیزات الکترونیک و هوشمند در پارکینگ ها به ویژه پارکینگ های بزرگ تاکید داریم و در این راستا می خواهیم پایانه و پارکینگ در حال ساخت آزادی از حیث تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری هوشمند در کشور بی نظیر باشد.

   تعداد بازدید: 185
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • تلفن :05132283218-20
  فاکس :05132283211
  رایانامه :elite@mashhad.ir
  آدرس :مشهد - خیابان شهید اندرزگو- پارکینگ طبقاتی خسروی-طبقه ششم - امور مشترکین
  پیامک :3000003000
 •     بازدید کنندگان امروز : 231    بازدید کنندگان دیروز: 2879    کل بازدید ها : 671,053
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شرکت ترافیک هوشمند الیت انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد