•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 155
   کد: 195525
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   راه اندازی 150 ایستگاه دوچرخه با 2 هزار دوچرخه اشتراکی طی دو ماه آینده

   با توجه به آلودگی هوا، معضلات ترافیکی و تاکیدات شهردار و شورای اسلامی شهر مشهد، به دنبال استفاده از حمل ونقل پاک به ویژه دوچرخه اشتراکی، موتور برقی و اسکوتر هستیم.
   معاون شهردار

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در بازدید از شرکت ترافیک هوشمند الیت که با حضور شهردار مشهد انجام شد، افزود: با توجه به آلودگی هوا، معضلات ترافیکی و تاکیدات شهردار و شورای اسلامی شهر مشهد، به دنبال استفاده از حمل ونقل پاک به ویژه دوچرخه اشتراکی، موتور برقی و اسکوتر هستیم.
   وی اضافه کرد: اکنون طرح راه اندازی 150 ایستگاه با 2هزار دستگاه دوچرخه در فاز اول در حال اجرایی شدن است که در این راستا 600 دستگاه دوچرخه توسط شرکت به پرداخت طرف قرارداد شرکت الیت از آلمان خریداری و وارد مرز باجگیران شده است و مابقی آن نیز توسط شرکت ایرانی دوچرخه سازی آساک تولید خواهد شد که امیدواریم این 150 ایستگاه ظرف یک یا دو ماه آینده به بهره برداری برسد.
   وی تصریح کرد: در کنار این تعداد دوچرخه، 200 عدد اسکوتر، 30 عدد موتوربرقی و 250 دستگاه دوچرخه برقی نیز خریداری شده است که قابلیت ثبت نام و استفاده از طریق نرم افزار "شهرمن" را دارد.
   وی با بیان این که مسیرهای دوچرخه آماده و ایستگاه های دوچرخه به ایستگاه های قطار شهری نزدیکتر شده است، اظهارکرد: در مجموع تمرکز ما در حوزه حمل ونقل و شرکت ترافیک هوشمند الیت توسعه حمل ونقل پاک و استفاده از دوچرخه و موتور برقی است.
   کاظمی ادامه داد: درحال حاضر 22 هزار پیک موتوری در مشهد فعالیت می کنند که برقی کردن موتورهای آنها تاثیر خوبی در کاهش آلودگی هوا شهر خواهد داشت.
    

   تعداد بازدید: 155
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • تلفن :05132283218-20
  فاکس :05132283211
  رایانامه :elite@mashhad.ir
  آدرس :مشهد - خیابان شهید اندرزگو- پارکینگ طبقاتی خسروی-طبقه ششم - امور مشترکین
  پیامک :3000003000
 •     بازدید کنندگان امروز : 150    بازدید کنندگان دیروز: 2879    کل بازدید ها : 670,972
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شرکت ترافیک هوشمند الیت انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد